مرکز آموزش هوانوردی معراج یک موسسه کاملاً خصوصی است که در سال ۱۳۸۴ با سرمایه گذاری یکی از خیرین و معتمدین کشور و با اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری ایران با هدف آموزش دانشجویان خلبانی و مهمانداری براساس استاندارهای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و سازمان هواپیمایی کشوری ایران در دوره های خلبانی PPL  CPL  و Instructor Rating به جهت تربیت کادر خلبانی و مهمانداری مورد نیاز صنعت حمل و نقل هوایی تاسیس گردید.

این مرکز دارای بهترین کادر آموزش خلبانی و مهمانداری، امکانات منحصر به فرد کمک آموزشی، سیمولاتور، Work Shop Mock Up و هواپیماهای مجهز به سیستم های ناوبری مدرن می باشد.

صنعت حمل و نقل هوایی بدلیل زیربنایی بودن و تاثیر شگرف آن در کلیه عرصه های زندگی بشری دارای اهمیت زیاد می باشد و بی شک شرکت های هواپیمایی در این زمینه نقش زیادی دارند.

استفاده از فن­آوری پیشرفته (High Tech) و همچنین لزوم توجه به ایمنی در آن، این صنعت را با ارزش و گرانقیمت نموده است، بطوریکه در آن علاوه بر سرمایه های موجود، نیروی انسانی نیز دارای ویژگی های مختص به خود، منحصر به فرد و با ارزش بسیار زیاد می باشد. علی الخصوص نیروهایی که بطور مستقیم با هواپیما سر و کار دارند از جمله خلبانها، مهمانداران، مهندسین ، تکنسین های هواپیما و ... .تصاویر مرکز